Navigace

Bannery

EUOvoce do škol

2016/2017

Konec školního roku 2016/2017

Milí žáci, vytoužený den, konec školního roku je tu a zítra obdržíte vysvědčení. Pro někoho bude první, pro někoho poslední. Pevně věřím, že však pro všechny bude spravedlivým hodnocením celoroční práce, píle a přístupu k plnění školních povinností.

Více

S ekoparlamentem v Praze

Ekoparlament v Parlamentu 26. – 27. 6. 2017
Šestnáct žáků pod dohledem paní učitelky Kucharičové a Horárové vyjelo za odměnu za celoroční práci v ekoparlamentu na výlet do Prahy.

Více

Prodej obědů na září 2017

  21. 8. 2017 - 31. 8. 2017                                                 1. 9. 2017

  7:00 - 10:00  a  11:00 - 13:30                                   7:00 - 8:00  a  12:00-13:30

Nezapomeňte, nutná nová přihláška na stravování pro šk. rok 2017/2018.

Více

SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ V PODÁNÍ LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO KROUŽKU

V úterý 20. června zahrál náš školní literárně-dramatický kroužek žákům 1. stupně pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků, kterou zdramatizoval Vlastimil Peška.

Více

Slavnostní ocenění nejlepších žáků

V pondělí 12.6.2017 byli za naši školu oceněni na Městském úřadě v Sokolově žáci Markéta Šnicerová z 5.A a David Termer z 9.A, převzali si cenu od pana starosty a podepsali se do pamětní knihy. Markéta  od první třídy mnohokrát reprezentovala školu v různých sportovních disciplínách. Také se každý rok úspěšně zúčastnila recitačních soutěží. Do školy se vždy pravidelně a svědomitě připravuje. David po celou dobu školní docházky reprezentoval školu nejen v atletických soutěžích, ve kterých dosáhl výborných výsledků v rámci republiky, ale i v ostatních sportovních soutěžích ve florbalu, basketbalu, fotbalu, šplhu, volejbalu, plavání, přespolním běhu, kde byl vždy vůdčí osobností týmu. Oběma srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

Upozornění ŠJ

30. 6. 2017 výdej obědů od 11.00 - 13.00 hodin. Drbalová Denisa, vedoucí ŠJ

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost byla vyvrcholením celoročního projektu Menu pro změnu – zodpovědná spotřeba jídla.

Více

Pozor změna!

Zahradní slavnost se překládá ze středy 7. 6. na čtvrtek 8. 6. 2017.

Prvenství ve sportovní lize škol

Tento ročník sportovní ligy byl pro nás mimořádně úspěšný. Od samého počátku se nám vedlo velmi dobře, umisťovali jsme se převážně na prvním, rersp. druhém místě.

Více

Atletická olympiáda na 1. stupni

V atletických disciplínách se závodilo také na 1. stupni naší školy i na Běžecké i na Boženě Němcové. Žáci 8.A a 9.A pro všechny mladší spolužáky připravili sportovní zápolení ve skoku dalekém, běhu na 50 metrů a hodu kriketovým míčkem.

Více

Seznam školních pomůcek pro prvňáčky - září 2017

Kufřík obsahuje:

Abeceda, písmenka pro 1.třídu, 40 mm PERFOROVANÁ

Barevný školní papír 20 ks A4/80 G.M-2

Centropen 2539 ERASER zmizík

Číslice+tečky do 20, PERFOROVANÁ

Fixy trojhranné JOVI 6 ks v balení

Více

Informace o ukončení projektu OU dřevozpracující výroba v Kynšperku.

V prvním pololetí jsem se zmínila o této akci, která pokračovala i ve druhém. Źáci druhého stupně každý měsíc odjížděli do učiliště, kde si vyrobili poličku na květiny, jablíčko.

Více

Šikovný školák

Akce společnosti NEMOS a FK Baník Sokolov se zúčastnilo na 300 školáků 1. a 2. tříd základních škol. Bylo pro ně připraveno za téměř letního počasí sportovně-vzdělávací dopoledne, které se velmi  povedlo.

Více

Talentové zkoušky do sportovní třídy

Dne 5.5.2017 se uskutečnily talentové zkoušky žáků 5.tříd do budoucí 6.A ( třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy). Žáci byli o výsledcích přijímacího řízení informováni.

Školní jídelna - informace

Od 15. 5. 2017 - 19. 5. 2017 na ZŠ Běžecká bude pouze oběd č. 1 z důvodů nízkého počtu strávníků (ŠP).  D. Drbalová

Upozornění

Dne 19. 5. 2017 od 11. 00 hodin bude ŠJ ZŠ Běžecká mimo provoz.

Odhlášky a přihlášky obědů u kuchařek v době výdeje.  

                                                                               Vedoucí stravováníí: Denisa Drbalová 

 

Škola pro udržitelný rozvoj

Naše škola se přihlásila do programu Škola pro udržitelný rozvoj, který vyhlašuje Klub ekologické výchovy.

Více

Přijatí žáci do prvních tříd na školní rok 2017/2018

pracoviště Běžecká:                                                                pracoviště B. Němcové:

Více

Výtvarná soutěž "Jarní paleta barev"

Opět jsme se po roce vydaly do Ostrova na výtvarnou soutěž.

Více

Barevný týden

V pondělí se červenáme,

v úterý zelenou oblékáme.

Ve středu nás oranžová potěší,

modrá je dobrá a čtvrtek vyřeší.

Na pátek zbyla slunečná žlutá,

ať už se sluníčko z těch mraků kutá.

Více

Pohár florbalu - národní finále - Sokolice

V úterý 21. 3. jsme se  zúčastnily vybojovaného národního finále v Praze. Velmi jsme se těšily, a to i přes náš velký handicap -  malý počet závodnic.

Více

Microgreens

V pátek 10. 3. jsme se sešli, abychom se seznámili s microgreens, což jsou vlastně mladé výhonky zeleniny, které mají spoustu vitamínů a energie.

Více

Lyžařský výcvik

 Na naší škole již tradičně organizujeme lyžařský výcvik a jsme rádi, že i letos se kurz podařilo zájemci z řad žáků 7. a 8. tříd naplnit.

Více

Recitační soutěž žáků 1. stupně

Tradiční recitační soutěž žáků 1. stupně měla velmi pěknou úroveň. Do školního kola se probojovali žáci z třídních kol. Prvňáčci zažili svoji první "velkou" soutěž a u ostatních už šlo o posup do okresního kola, které se bude konat 16.3. v Domě dětí a mládeže v Sokolově.

Více

Recitační soutěž

V pondělí 20. 2. proběhlo školní kolo recitační soutěže.

Více

Zápis žáků do prvních tříd

Vážení rodiče, veškeré informace k zápisu žáků do prvních tříd pro školní rok 2017/2018 najdete v sekci " Organizace školního roku." Žádost zákonného zástupce o přijetí dítěte ke vzdělávání bude v sekci " Dokumenty ke stažení."

                                                                                                                         vedení školy

Recitační soutěž 2. stupně

V úterý 14.2. proběhlo na naší škole školní kolo v recitaci 2.stupně. V okresním kole nás bude reprezentovat žákyně 7.A – Jitka Jirková, tak jí budeme držet palce.

Více

Workshopy s drogovou problematikou - studentské zastupitelstvo

Naše studentská zastupitelka Jitka Jirková zve všechny své kamarády a spolužáky na workshopy, které se budou zabývat drogovou tématiku.

Více

Hejtmanův pohár u nás na škole

Již třetím rokem se u nás na škole zapojujeme do soutěže s názvem Hejtmanův pohár. Je to sportovní soutěž, ve které musí svou obratnost, rychlost, sílu, švih i vytrvalost ukázat všichni žáci a žákyně.

Více

Vánoční zpívání

V posledním předvánočním týdnu jsme se všichni scházeli u vánočního stromku. Každá třída si připravila krásné vystoupení.

Více

Olympiáda v českém jazyce

V úterý 20.12. se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Ta je členěna na dvě části – v mluvnické se soutěžící potýkali se slovy a jejich možnými významy, druhá část – slohová – spočívala ve vypracování slohu na téma ,, Moje vzlety a pády“. Slohový útvar byl volný, prozaický, doporučená délka 20 – 25 řádek.

Více

Vánoční zpívání a hraní

V tento předvánoční čas jsme jako poděkování za spolupráci s Nemocnicí Sokolov vystoupili při setkání zaměstnanců NS a pokusili se u vánočního stromečku navodit tu správnou  sváteční atmosféru.

Více

Vánoční posezení se seniory v Dolním Rychnově

Dne 16.12. 2016 žáci 2.stupně navštívili dům seniorů DOP HC v Dolním Rychnově.

Více

Den otevřených dveří - vánoční tvoření

V úterý 13.12. se naše škola v odpoledních hodinách opět zaplnila rodiči a dětmi. Ti si přišli již tradičně odpočinout od předvánočního shonu, nákupů a uklízení, aby společně strávili příjemné odpoledne při vánočním tvoření.

Více

SOUTĚŽ ROMANO SUNO – 19. ROČNÍK

V pátek 9. prosince 2016 jsme se zúčastnili vyhlášení vítězů  19. ročníku soutěže Romano suno, které se konalo v Americkém centru v Praze.

Více

Bovýsek ve škole

Ve středu 7.12. navštívil žáky 1.stupně Bovýsek ( maskot firmy Bovys, která dětem dodává ovoce).Děti správně odpovídaly na jeho otázky, a tak v rámci pitného režimu obdržely pitíčko Bovýsek.

Více

Mikulášské nadělování

A už je tady zase Mikuláš, a s ním krásní andílci a čertice.

Více

Projekt EU - investice do rozvoje vzdělávání

Žáci naší praktické školy navštěvují v letošním školním roce projekt odborného učiliště - dřevozpracující výroba v Kynšperku.

Více

Beseda na téma ,,Děti a (ne)bezpečný kyberprostor"

Dne 22. listopadu proběhla ve škole v podvečerních hodinách velice zajímavá a z našeho pohledu značně aktuální beseda o bezpečném používání veřejných sítí dětmi,

Více

EVVO - soutěž praktických škol

Dne 23.11. jsme jeli na krajskou soutěž "Odpady a recyklace, to je naše inspirace" do Ostrova.

Více

Vzdělávání pedagogů ze ZŠ Běžecké

Díky podpoře Karlovarského kraje se pedagogové naší školy již potřetí setkali s PhDr. Richardem Braunem, PhD. Seminář navazoval na akci uskutečněnou v roce 2015 s názvem „Management školní třídy".

Více

Děti a (ne)bezpečný kyberprostor

 

Vážení rodiče, v úterý 22. listopadu 2016 od 16.30 hodin proběhne ve školní knihovně na pracovišti v ulici B. Němcové  beseda na téma ,,Děti a (ne)bezpečný kyberprostor",

Více

Škola a trh práce 2017 Karlovy Vary

Dnes 19. 10. 2016 jsme se rozjeli do Karlových Varů, kde na nás  v hotelu Thermal čekala prezentace středních škol a učilišť v karlovarském kraji.

Více

Celostátní projekt 72 hodin

V letošním roce se žáci 2. stupně praktických tříd zúčastnili již 5. ročníku celostátního projektu 72 hodin. Mottem bylo "Pomáhám, protože chci".

Více

Sportovní soutěž "Schodoběh",

Dne 4. 10. 2016 se žáci a žákyně praktických tříd zúčastnili sportovní soutěže "Schodoběh", která se konala v Karlových Varech. 

Více

Adaptační kurz šestých tříd

Ve čtvrtek odpoledne se žáci 6.A a 6.B vydali pešky na Statek Bernard nacházející se v Královském Poříčí, kde se  odpoledne lépe poznávali nejen mezi sebou, ale i s novými třídními učitelkami.

V rámci adaptačního kurzu se žáci seznámili s prostředím Statku Bernard, což následně využili při práci s mapou, jejímž cílem bylo nalezení obálky s rozmanitými úkoly, které poté ve skupinách plnili. Žáci rovněž hráli různé hry a vymýšleli strašidelné příběhy situované právě na Statek Bernard. Velkým zážitkem bylo jistě také přespání ve spacácích v prostorách statku.

Během adaptačního kurzu se žáci více poznali a stmelili, a proto nepochybně splnil svůj cíl.

Mgr. Marie Dondová a Mgr. Veronika Šnoblová

Volný den

 Dle zákona 561/2004 Sb. § 24 odst. 2 vyhlašuje ředitelka školy na

 

 25. 10. 2016

 

V O L N Ý    D E N

 

 Školní jídelna a školní družina mimo provoz.

Tělocvičny v provozu.

 

V Sokolově 3. 10. 2016                                                              Mgr. Hana Hrubá

 

Velký úspěch Davida Termera v OVOV

Hned na začátku školního roku jsme zahájili maraton sportovních soutěží účastí v republikovém finále OVOV. Díky svému umístění v krajském kole na něj postoupil žák naší školy David Termer. Soutěž proběhla ve dnech 7. – 10. 9. v Brně a měla neuvěřitelnou atmosféru. Zúčastnilo se jí 650 nejúspěšnějších žáků základních škol z celé republiky.

Po celou dobu byli přítomni ve velkém zastoupení na sportovištích naši současní i minulí olympionici, kteří dětem nejen fandili, ale také se s nimi podělili o své sportovní zkušenosti, zážitky a úspěchy. Soutěž Odznak všestrannosti olympijských vítězů, kterou nastartovali naši olympijští vítězové v desetiboji Roman Šebrle a Robert Změlík, je fyzicky velmi náročná, neboť se zde plní hned 10 rychlostních, silových a vytrvalostních disciplín.

David to ve své kategorii 2002 neměl vůbec jednoduché, bylo zde nejpočetnější zastoupení závodníků – celkem 112. Podal ale vynikající výkony na hranici svých možností a obsadil konečné 5. místo v ČR. Je to veliký úspěch našeho žáka a věříme, že i příští rok, kdy bude mít poslední možnost startovat na této soutěži, se mu bude takto dařit.

Davidovi k jeho výkonu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Doufejme, že se němu v letošním roce, kdy budeme s našimi žáky OVOV průběžně plnit, přidají i další úspěšní reprezentanti školy a budou si moci užít této vrcholné akce.

uč. TV Mgr. Lenka Kaloudová a Mgr. Renata Krčková

Slavnostní předávání u hejtmana Karlovarského kraje

22. 9. 2016 se na půdě Krajského úřadu Karlovarského kraje uskutečnilo slavnostní vyhlašování výsledků soutěže O hejtmanův pohár, které jsme se v loňském školním roce zúčastnili. Díky výkonům všech žáků a žákyň, ale také některých učitelek a paní ředitelky, jsme si přijeli pro cenu nejvyšší.

V našem kraji jsme nenašli přemožitele a v konkurenci zúčastněných škol republiky jsme obsadili vynikající 2. místo. Za to nás čekal krásný skleněný pohár od hejtmana kraje a také šek v hodnotě 10000,- Kč na sportovní vybavení. Moc rádi jsme od pořadatele z Prahy slyšeli také o pokračování této úspěšné soutěže a již se všichni těšíme na další závodění na překážkové dráze i nápadité doplňkové úkoly.

Uč. TV Mgr. Renata Krčková a Mgr. Lenka Kaloudová

Devítky opět na „Gymplu"

I v tomto školním roce 2016/2017 se deváťáci zapojili do projektu financovaného Evropskou unií - "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji”. Cílem tohoto projektu je vzbudit zájem žáků o přírodovědné předměty. Žáci se setkávají s odborníky z praxe v chemii a sami se zapojují do praktických činností. Projekt je realizován v odborných a moderně vybavených laboratořích Gymnázia Sokolov a vedou ho učitelé gymnázia ve spolupráci s učitelkou chemie naší školy.

V letošním školním roce od září do listopadu se deváťáci opět zúčastní celkem 4 motivačních odpolední, a to 21.9., 12.10. 23.11 a 14.12. 2016

Teď v září vše jen pozorovali – co provádí kyselina sírová v našem těle, vyrábění sloní zubní pasty, amoniakovou fontánu, potopení Titaniku. Opět to hodně hořelo a prskalo.

A příště už naše deváťáky čeká i vlastní praxe – prostě co si sám prožiješ, jako když v budoucnosti najdeš.

 Za projekt napsala Mgr. Ingeborg Marková, učitelka chemie

Třídní schůzky

Informace o průběhu školního roku 2016/17 obdrží rodiče žáků 2. – 9. tříd na třídních schůzkách, které se konají v úterý 6.9. od 16:00 v jednotlivých třídách na obou pracovištích.

 1.9.2016                                                                  Mgr. Hana Hrubá

1. září 2016

Přivítat prvňáčky v novém školním roce přišel společně s Mgr. Hanou Hrubou, ředitelkou školy i místostarosta MěÚ Ing. Karel Jakobec. Prvňáčkům předal dárek od zřizovatele – kufřík plný pomůcek a školních potřeb.

,,Děkujeme", vzkazují rodiče i paní učitelky.

Zahajujeme 1. září

Prázdniny pomalu končí a nový školní rok neodbytně klepe na dveře. Pro všechny zaměstnance školy je to doba příprav, aby první školní den bylo vše připraveno a mohli jsme přivítat vás žáky, i vás rodiče, kteří přivedete poprvé své děti do školy.

Veškeré informace o průběhu školního roku obdrží rodiče žáků 1. tříd od třídních učitelek 1. září, rodiče žáků 2.- 9. tříd na třídních schůzkách, které se budou konat v úterý 6. září.

Všem žákům přeji úspěšný vstup do nového školního roku.

 25.8. 2016                                                                        Mgr. Hana Hrubá

                                                                                

ZŠ Sokolov
ZŠ SokolovZŠ SokolovZŠ Sokolov
ZŠ SokolovZŠ SokolovZŠ Sokolov
ZŠ SokolovZŠ Sokolov

ŘEDITELKA ŠKOLY:

Mgr. Hana Hrubá
Tel.: 352 621 321
mobil: 727 815 829       datová schránka: fmenajz                                                                                                                                                                                                  

 

ZÁSTUPCE ŘEDITELE
(Běžecká):

Mgr. Lada Jelašičová
Telefon: 352 621 321

SEKRETÁŘKA

(Běžecká):

Iveta Veselá
Telefon: 352 621 321
mobil: 727 815 830

ZÁSTUPCE ŘEDITELE
(B. Němcové):

Mgr. Adéla Kailová
Telefon: 359 808 505

SEKRETÁŘKA

(B.Němcové):

Pavlína Nová
Telefon: 359 808 505
mobil: 727 815 831

ŠKOLNÍ JÍDELNA
(Běžecká):

Jana Hamplová
Telefon: 352 627 012
mobil: 736 752 170

ŠKOLNÍ JÍDELNA
(B. Němcové):

Vodičková Eva
Telefon: 359 808 519
mobil 727 815 832

ŠKOLNÍ DRUŽINA
(Běžecká):

Danuše Jirátová
Telefon: 352 625 700

ŠKOLNÍ DRUŽINA
(B. Němcové):

Jana Černá
Telefon: 359 808 518