Ekoškola

Tradiční setkání Ekoškol v Plesné

Ve čtvrtek 23.10. 2018 se opět setkaly ekotýmy Ekoškol Karlovarského kraje, aby spolu pracovaly, sdílely své problémy i úspěchy.

Více

Zahradní slavnost - školní "jabkování"

Zahradní slavnost – školní „jabkování" – 11.10.2018
V loňském školním roce jsme se věnovali v rámci Ekoškoly (mezinárodní program pro školy, které chtějí něco kolem sebe změnit, u nás koordinovaný sdružením TEREZA) problematice sezonních a regionálních potravin.

Více

Zahradní slavnost podruhé

Náš projekt „Tím co jíš, planetu svou ochráníš“ jsme zakončili zahradní slavností.

Více

Quest

V letošním školním roce naše škola pokračovala v projektu Tajný život města. Tentokrát jsme vytvářeli quest. Quest je hledačka, cesta za pokladem. Neřídíte se ovšem podle GPS, ale nápovědou ve formě veršů. Cestou se plní různé úkoly a luští hádanky, které nakonec vydají tajenku. Pokud znám tajenku, mohu požádat o vydání pokladu. Quest slouží k lepšímu poznání daného místa. Ten náš je zaměřen na zajímavá místa mapující historii našeho města.

 Hledání s Falkem

Dalovice

V pondělí 4. 6. 2018 se karlovarské Ekoškoly sjely v Dalovicích k dalšímu setkání Ekoškol. Hostitelskou školou byla Střední škola logistická Dalovice.

Více

Den se zimními recepty

Naše podzimní vaření nás moc bavilo, tak jsme se rozhodli pro celoroční projekt.  A dokonce se nám naším projektem podařilo zaujmout i odborníky z TEREZY a IKEA, protože jsme získali peníze na financování našeho projektu z grantové výzvy „ Měníme školu s IKEA.“

Více

Seminář pro týmy Tajný život města

 

8. března 2018 jsme se v Praze v ekocentru TEREZA setkali s ostatními ekoškolami. Dozvěděli jsme se podrobnosti o questingu. Questing je hledačka (pátračka) ve vašem okolí. Třeba naše škola tvoří taky jeden quest, tak byste si ho třeba na jaře mohly projít i vy. Jeden quest jsme si prošli i my v Praze Suchdole a bylo to moc fajn. Na questing potřebujete tužku, papír se zadáním a fyzickou přípravu na procházku po okolí. (Petra Janusová, 5.B)

Více

Den podzimních receptů

Zamysleli jste se někdy nad tím, že v současnosti je po celý rok v obchodech možné koupit všechny druhy ovoce a zeleniny? My ano. A víme, že tomu tak nebylo vždycky. Ale je to dobře?

Více

Tradiční setkání Ekoškol

Ve čtvrtek 9.11. 2017 se opět setkaly ekotýmy Ekoškol Karlovarského kraje, aby spolu pracovaly, sdílely své problémy i úspěchy.

Více

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost byla vyvrcholením celoročního projektu Menu pro změnu – zodpovědná spotřeba jídla.

Více

Seminář dobré praxe – setkání Ekoškol Karlovarského kraje

V úterý 6.6.2017 se uskutečnilo další setkání Ekoškol Karlovarského kraje. Hostitelskou školou byla tentokrát Zš a MŠ Hazlov. Naši hostitelé pro všechny opět připravili zajímavý program i výborné občerstvení.

Více

Semínkovna Sokolov

Ve čtvrtek 27. 4. 2017 byl v rámci přednášky zahájen provoz Semínkovny v Sokolově. Vznikla ve spolupráci Základní školy Sokolov, Běžecká 2055 a Městské knihovny Sokolov. Spravovat ji budou členové ekopalamentu školy.

Více

Praha 5. 4. – motivační seminář pro žáky k projektu Tajný život města

S ekoparlamentem jsme se zapojili do projektu Tajný život města. Sdružení TEREZA uspořádalo v Praze dne 5. 4. 2017 seminář, kterého jsme se zúčastnili. Na semináři jsme vytvořili skupiny. Každá skupina si vymyslela otázky, na které si vytvořila hypotézu.

Více

Setkání ekoškol – seminář dobré praxe

Ve čtvrtek 20. října se v ZŠ a MŠ Drmoul již poněkolikáté setkali zástupci ekotýmů škol, které jsou zapojeny do mezinárodního projektu Ekoškola.

Více

Menu pro změnu – seznamujeme spolužáky

V letošním školním roce bude naše škola zapojena do mezinárodního projektu Menu pro změnu.

Členové ekoparlamentu představili tento projekt svým spolužákům ve středu 19. 10..

Více

S ekotýmem do Prahy do IKEA

V letošním školním roce jsme se s ekotýmem přihlásili do grantové žádosti Spolu s vámi, kterou vyhlásila TEREZA ve spolupráci s IKEA pro Ekoškoly. Do soutěže jsme poslali náš projekt Zahrada her a poznání.

Více

Prezentace Zahrada her a poznání

Zahradu my velkou máme,ale co s ní naděláme?

Pár nápadů by to chtělo, aby se to jenom skvělo.

Více

Slavnostní předávání titulu EKOŠKOLA

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 odjeli zástupci ekotýmu převzít již třetí mezinárodní titul EKOŠKOLA. Slavnostní předání proběhlo v Senátu Parlamentu ČR. Předávání proběhlo pod záštitou Sdružení TEREZA, přítomni byli i zástupci MŽP, MŠMT, Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice a zástupce IKEA, generálního partnera programu.

Více

Seminář dobré praxe Karlovy Vary

Ve středu 6. května se zástupci našeho ekotýmu zúčastnili dalšího společného setkání Ekoškol Karlovarského kraje, které tentokrát proběhlo na ZŠ J. A. Komenského v Karlových Varech.

Více

Den Země - úklid Lobezského potoka

Jsme na sebe pyšní velice,

čistíme břehy potoka i ulice.

Více

Ekokodex

Požádali jsme třídy o pomoc s novým ekokodexem. Sešly se nám tak pěkné nápady, že jsme nevěděli, který vybrat.

Více

Bez vody nelze žít

V neděli byl Světový den vody. My už dobře víme, jak je voda pro život důležitá. A tak jsme oslavili její svátek soutěží o vodě.

Více

V rámci dobrého skutku vyrobíme budku

Pod tímto heslem pokračujeme v úpravách školního pozemku na přírodní, účelnou a nám příjemnou zahradu. Tentokrát pomáháme přírodě a doufáme, že příroda pomůže nám.

Více

Zahrada her a poznání

V letošním roce se nám povedlo získat z grantu města Sokolov Zelené zahrady částku 100 000 Kč na náš projekt "Zahrada her a poznání". Postupně vás budeme seznamovat slovem i obrazem se změnami na naší zahradě.

Více

Seminář dobré praxe v Plesné

21.5. se uskutečnilo již druhé setkání Ekoškol  v Karlovarském kraji. Tentokrát byla hostitelskou školou ZŠ a MŠ Plesná, organizátorem byla koordinátorka EVVO Mgr. Jelínková a záštitu opět převzalo Sdružení TEREZA z Prahy.

Více

Ekoškola ( Eco – schools)

Ekoškola ( Eco – schools) je mezinárodní program určený základním a středním školám.  Jeho cílem je propojení teoretické výuky environmentální výchovy s praktickými kroky vedoucími k ekologicky šetrnému provozu školy. Do tohoto programu je zapojeno 20 000 škol z celého světa.  Koordinátorem programu pro Českou republiku je Sdružení TEREZA.

Více

Certifikát "EKOŠKOLY 2013 - 2015"

Mezinárodní titul Ekoškola je oceněním škol, ve kterých žáci s učiteli snižují ekologický dopad provozu školy a zlepšují její prostředí.

Více

Setkání ekoškol – seminář dobré praxe

Ve čtvrtek 24. 10. 2013 se poprvé sešli zástupci škol Karlovarského kraje, které jsou zapojeny do programu Ekoškola. Ekoškola (Eco – schools) je mezinárodní program, do kterého je zapojeno 20 000 škol celého světa.

Více

ZŠ Sokolov
ZŠ SokolovZŠ SokolovZŠ Sokolov
ZŠ SokolovZŠ SokolovZŠ Sokolov
ZŠ SokolovZŠ Sokolov

ŘEDITELKA ŠKOLY:

Mgr. Lada Jelašičová
Tel.: 352 621 321
mobil: 775 298 171       datová schránka: fmenajz                                                                                                                                                                                                  

 

ZÁSTUPCE ŘEDITELE
(Běžecká):

Mgr. Dagmar Kucharičová
Telefon: 352 621 321

SEKRETÁŘKA

(Běžecká):

Iveta Veselá
Telefon: 352 621 321
mobil: 727 815 830

ZÁSTUPCE ŘEDITELE
(B. Němcové):

Mgr. Ingeborg Marková
Telefon: 359 808 505

SEKRETÁŘKA

(B.Němcové):

Pavlína Nová
Telefon: 359 808 505
mobil: 727 815 831

ŠKOLNÍ JÍDELNA
(Běžecká):

Jana Hamplová
Telefon: 352 627 012
mobil: 736 752 170

ŠKOLNÍ JÍDELNA
(B. Němcové):

Vodičková Eva
Telefon: 359 808 519
mobil 727 815 832

ŠKOLNÍ DRUŽINA
(Běžecká):

Danuše Jirátová
Telefon: 352 625 700

ŠKOLNÍ DRUŽINA
(B. Němcové):

Jana Černá
Telefon: 359 808 518