Řemesla v projektu "Golden hands of Europe"

V průběhu celého projektu "Golden hands of Europe" se žáci učili o různých tradičních řemeslech, mluvili s řemeslníky a zároveň měli možnost si některá z řemesel vyzkoušet. S řemeslníky vedli téměř profesionální rozhovory, což se naučili při besedách s opravdovými novináři.

Pan učitel Mgr. Josef Hubený vytvořil o projektu publikaci, kterou můžete získat na vyžádání na této emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Polsko očima dětí

Neděle 10. května 2015

Ráno jsme se všichni sešli okolo 5:30, jelikož v tu dobu jsme měli sraz. Nastoupili jsme do vlaku a cestovní dobrodružství začíná!

Comenius v Polsku

Projekt „Golden hands of Europe“ se v květnu dočkal posledního dílu. Skupina 10 žáků a dvou učitelů se opět vypravila v rámci programu Evropské unie Comenius – partnerství škol do zahraničí. Místem závěrečného mezinárodního setkání byly polské Pinczyce.

Maďarsko očima dětí

Pátek – 3.10.

Ráno jsme všichni museli vstát a v 7:10 jsme měli sraz. Na autobusovém nádraží jsme se všichni začali loučit s našimi rodiči a v 7:25 hurá na cestu! Do Prahy jsme jeli Student Agency, kde to celkem rychle uteklo.

Comenius v Maďarsku

Na začátku října se skupina 10 žáků a dvou učitelů zúčastnila mezinárodního setkání v rámci programu Evropské unie Comenius – partnerství škol, tentokrát v maďarském městě Orosháza.

Logo projektu

Důležitou součástí mezinárodního projektu Comenius bylo vytvořit logo, které by dobře reprezentovalo náš projekt „GoldenhandsofEurope“ neboli „Zlaté ručičky evropské“. Jak samotný název napovídá, tentokrát jsme se rozhodli věnovat tradičním regionálním řemeslům.

Comenius u nás v Sokolově

Ve dnech 11. – 16. května 2014 hostila Základní škola Sokolov, Běžecká 2055 – pracoviště Boženy Němcové mezinárodní setkání v rámci programu Evropské unie Comenius – partnerství škol.

Na naší škole se rozběhl již třetí projekt Comenius – partnerství škol

Náš projekt nese tentokrát název „Golden hands of Europe", což v překladu znamená „Zlaté ručičky evropské". Jak sám název napovídá, budeme se věnovat typickým regionálním řemeslům.

Příprava setkání skupin v rámci programu comenius

Na začátku února se začala scházet skupina vybraných žáků 6. a 7. tříd, aby začali připravovat setkání v rámci programu Comenius, které se bude konat v květnu 2014 v České republice.

Mezinárodní spolupráce

Dosavadní činnost v projektu Comenius je archivována na bývalých webových stránkách, které se otevírají pod adresou

Tato adresa je aktivní v Archivu Navigace

Mgr. Dagmar Kucharičová