Sport

Na naší škole je sport jednou z priorit. Na 2. stupni máme v každém ročníku třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Díky 4 hodinové dotaci tělesné a sportovní výchovy týdně se v těchto třídách žáci a žákyně mají možnost seznámit s různými sportovními disciplínami, vyzkoušet si i netradiční sporty a účastnit se celostátních projektů Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a Sazka olympijského víceboje.

Kvalitní sportovní zázemí, kam patří nejen dobré sportovní vybavení, ale i blízká sportoviště, nám dovoluje hrát jak běžné sportovní hry, např. florbal, fotbal, basketbal, volejbal, vybíjenou, a přehazovanou, tak i hry, které nejsou na školách příliš časté – baseball, ringo, freesbee, kin-ball.

V zimním období se díky blízkosti zimního stadionu zařazuje do hodin TV bruslení. V průběhu školního roku jsou do výuky zařazeny hodiny plavání a každoročně je žákům nabízen také lyžařský a snowboardový výcvik. V případě příznivého počasí vyjíždějí naši žáci a žákyně na blízkou cyklostezku na kolech a in-line bruslích.

V běžných hodinách tělesné a sportovní výchovy máme možnost využívat malé fotbalové hřiště s umělou trávou, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, k nácviku atletických disciplín a přespolního běhu nedaleký atletický stadion s přilehlými přírodními terény. V zimě a při nepříznivém počasí máme k dispozici dvě tělocvičny. Na posilování využíváme venkovní workoutové hřiště a posilovnu na zimním stadionu.

Toto všechno spolu s týmem učitelů, kteří jsou zapáleni pro sport a práci s dětmi, přináší dobré výsledky. Na rozdíl od celorepublikových průzkumů je u našich žáků tělesná výchova předmětem oblíbeným. Navíc se pravidelně na sportovních soutěžích a v projektech zaměřených na sport umisťujeme již tradičně na medailových pozicích nejen v rámci okresu, kraje, ale i republiky.

Mgr. Dagmar Kucharičová

Mgr. Ingeborg Marková