Bannery

EUOvoce do škol

Sportovní aktuality

Úspěšný sportovní rok na Běžecké

Školní rok se nachýlil ke konci a je čas na bilancování. A my bychom se rádi zaměřili na sport. Ve školním roce 2014/2015 se na naší škole ZŠ Sokolov, Běžecká 2055 sportovně opravdu dařilo.

Více

Nejúspěšnější z našich žáků na sokolovském čtvrtmaratonu

I v letošním roce se na čtvrtmaratonu pokusili vytvořit co nejlepší výsledek také někteří žáci naší školy. Nejhodnotnějším byl určitě výkon žáka 7. třídy Dominika Salety, který celý úsek čtvrtmaratonu zaběhl za 46,19 minut a tím si vylepšil o 5 minut svůj loňský výkon.

Více

SLŠ 1. stupně - obhajoba vítězství se zdařila

V tomto školním roce se nám opět podařilo obhájit prvenství ve sportovní lize škol 1. stupně.

Více

SLŠ 1.stupně - ringo

Ve čtvrtek a v pátek - 4. a 5. 6. se uzavřel další ročník sportovní ligy škol 1. stupně ZŠ. Vzhledem k tomu, že jsme byli stále na 1. místě celkového hodnocení ( pouze o 2,5 bodu ), velmi nám na výsledku Ringa záleželo! Pilně jsme trénovali a byli bojovně naladěni.

Chlapcům se bohužel příliš nedařilo, chybělo štěstí v prvních utkáních, hráč s nejlepším podáním - a tak nakonec obsadili 7. místo.

Děvčata, tedy i vzhledem k výsledku chlapců, byla před velmi obtížným bojem. Navíc chyběla nejlepší podavačka . Úvodní utkání však s přehledem vyhrála, poté i další . Zajímavé utkání s vítězným koncem sehrála v semifinále s děvčaty ze ZŠ Královské Poříčí a byla ve finále. Hrály jsme s hráčkami z " 1. " ZŠ a drama to bylo velké - neustále se skóre přelévalo až do stavu 20 : 20...Rozhodoval poslední jeden nejrychlejší kroužek......a ten byl náš!!  Vyhrály jsme !

Poděkování za vzornou reprezentaci školy patří těmto děvčatům : M. Bauerové, S. Lukášové, K. Procházkové, N. Hofmannové,B. Maškové, B.Hoškové, ( L. Svobodové i V. Jonášové).

P.S. Dle neoficiálních zpráv bychom si měli udržet i 1. místo v tabulce.

Mgr. E.Suchopárová

SLŠ 1.stupně - petanque

Sportovní ligu čekala předposlední sportovní soutěž - pétanque. Jedná se o druhou disciplínu, ve které se nám pravidelně nedaří. Při tréninku jsme se zaměřovali především na správné vrhání koule a taktiku.

Více

Štafetový pohár

Ve středu 6.5.2015 se naše škola zúčastnila 2. ročníku Štafetového poháru. Běhali závodníci ve dvou kategoriích - žáci 2. a 3. tříd a žáci 4. a 5. tříd na tartanové dráze v areálu Baník Sokolov.

Více

SLŠ 1. stupně - šplh - 1. místo

Naše škole již tradičně pořádala okresní kolo ve šplhu. Zúčastnilo se ho celkem deset škol okresu. Šplhalo se dle kategorií od 1. do 5. třídy. Všichni se moc snažili a celý závod byl velmi dramatický.

Více

Florbal dívky - kraj - 3.místo

V pátek 27. března jsme jely obhajovat prvenství z předchozích dvou let. I přesto, že jsme měly oslabený tým, jsme se velmi těšily. Krajského kola se zúčastnilo všech 6 družstev kraje - ZŠ Loket, 1.ZŠ Cheb, Ostrov, Karlovy Vary, Františkovy Lázně.

Více

SLŠ - florbal - okres - dívky

Dočkali jsme se naší parádní disciplíny - florbalu. O výsledcích chlapců jste byli již informováni, a tak před dívkami ležel nelehký úkol - pokusit se o trošku vyrovnanější skóre, v lepším  případě si vybojovat postup do krajského kola.

Více

SLŠ - florbal - okrsek

Po roce jsme se dočkali naší oblíbené discipliíny, kterou je florbal. Čekalo nás zrádné okrskové kolo. Přáli  jsme si postoupit do kola okresního,což se nám podařilo s družstvem dívek i chlapců.

Více

Vybíjená - okresní kolo

Po vítězství v okrskovém kole byl tým našich dívek bojovně naladěn do dalších utkání.    23. 4. se utkala družstva škol Březová, Chodov, Horní Slavkov a naše Běžecká.

Více

Silový víceboj

Již tradičně patří naše škola mezi nejlepší v soutěži silového víceboje a nejinak tomu bylo i v letošním roce. Tentokrát se dařilo více mladším žákům, jejichž družstvo ve složení Gruber, Štrůbel, Termer, Moczár a Korec nedalo šanci žádnému soupeři a s přehledem zvítězilo.

Více

Soutěže ve florbalu

I v letošním školním roce se uskutečnila soutěž ve florbalu mladších  a starších žáků a žákyň II.stupně. Ve všech čtyřech kategoriích se našim chlapcům a děvčatům podařilo z okrsků postoupit do okresního kola.

Více

SLŠ okresní kolo v přehazované

Přehazovaná byla další disciplínou Sportovní ligy škol. Druhým místem v okrskovém kole jsme si zajistili účast v kole okresním, kam přijelo 8 nejlepších týmů. Věděli jsme, že letos naše situace nebude jednoduchá a budeme muset o dobré umístění pořádně bojovat - což se také stalo:-).

Více

SLŠ 1. stupně - minivolejlbal - 3. místo

Sportovní liga pokračovala disciplínou minivolejbal. Konala se za účasti 8 družstev okresu v tělocvičně Jiskra Sokolov. Hrálo se systémem každý s každým po dobu 5 minut. Zápasy byly velmi vyrovnané, dařilo se nám někdy více, jindy méně, ale bojovali jsme.

Více

Další akce olympijského víceboje

13. prosince se v jídelně naší školy uskutečnila další část olympijského víceboje, kterého se v letošním roce účastníme. Uspořádali jsme vernisáž výtvarných děl žáků celé školy, zachycující různá odvětví sportu.

Více

Okresní kolo ve stolním tenisu

19. a 20. listopadu se v Novém Sedle utkala družstva mladšího i staršího žactva 2. stupně základních škol v okresním kole stolního tenisu.

Více

SLŠ 1.stupně - zakletý bowling

Jak je zřejmé již z nadpisu, stává se pro nás tato disciplína opravdu zakletou. Je zřejmé, že pokud nejde o sportovní odvětví, které se dá natrénovat a těžit z talentu a umu, tak nás štěstí opouští. Přesto, že jsme se snažili, obsadili jsme až 8.místo.

Více

Golf v hodinách sportovní výchovy

Od začátku měsíce listopadu se začal na naší škole uskutečňovat projekt ,,Golf do škol". Profesionální trenéři golfu seznamují žáky a žákyně se základy tohoto sportu.

Více

Okresní kolo v plavání žákyň a žáků 1. stupně

Začátkem listopadu se konalo okresní kolo v plavání a naše družstvo ve složení Agáta Bohuslavová, Týna Bohuslavová, Kateřina Vrbová, Markéta Bauerová, Adéla Krausová, Hana Trnková, Patrik Vavruška, Štefan Čúzy, Viktor Havlíček, Jan, Trnka, Adam Krejčí a Jirka Bärtl si vybojovalo pěkné 2. místo

Více

SLŠ 1. stupně - stolní tenis

Dne 6.11. pokračovala sportovní liga 1. stupně disciplínou - stolní tenis. Již tradičně se zápasy konaly na ZŠ a MŠ v Kraslicích a měly vysokou úroveň. Bojovalo se urputně  již ve skupinách, kde náš tým porazili pouze žáci ze ZŠ Lomnice.

Více

Okresní kolo v přespolním běhu 2. stupeně

Jako každý rok i letos naše škola uspořádala okresní kolo v přespolním běhu 6.-9.tříd ZŠ.Soutěže se zúčastnilo celkem 12 škol a naši žáci bojovali o medaile ve všech čtyřech kategoriích.

Více

Atletický čtyřboj

První okresní sportovní soutěží v letošním školním roce byl Atletický čtyřboj, který byl uspořádán na atletickém stadionu v Chodově.

Více

SLŠ 1. stupně - přespolní běh

Přespolní běh - vydařená obhajoba 1. místa
Stejně jako v loňském roce se konalo dne 8.10. okresní kolo v přespolním běhu smíšených družstev žáků 1. - 5. ročníku ZŠ. A stejně jako vloni jsme zvítězili.

Více

SLŠ 1.stupně - minitenis

Dne 22.9. 2014 byl zahájen nový ročník Sportovní ligy škol, přičemž první disciplínou byl minitenis. Po složitém školním výběru se do reprezentačního týmu školy nominovali tito hráči: Petr Holejšovský, Oliver S.  Roller, Václav Eismann (3.A), Tomáš Boháček, Adam Jedlička (4.A), Markéta Bauerová a Dominik Remta (5.A).

Více

Velký sportovní zážitek

První sportovní soutěží tohoto školního roku bylo republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, kterého se zúčastnila žákyně 4. třídy naší školy Markéta Bauerová, doprovázená paní učitelkou Lenkou Kaloudovou. Naše žákyně se do Prahy, kde soutěž 4.-6. září proběhla, nominovala 1. místem z krajského kola.