Velikonoční hrátky

Vloženo: 13.4.2022 | Autor: Monika Horárová | Zobrazeno: 118x | Upraveno: 21.4.2022 | Upravil: Monika Horárová
Projektový den a odpolední akce pro rodiče, děti a přátele školy

Rozhodli jsme se připomenout si s dětmi velikonoční tradice, na které se dnes již mnohdy zapomíná. Seznámili jsme se s názvy postních nedělí. V pašijovém týdnu jsme přišli modře oblečení na Modré pondělí, šedě v Šedém úterý a co nejveseleji na Škaredou středu, abychom se nemračili. Každá třída prožila svůj projektový den třeba s velikonočním kvízem, různými velikonočními úkoly a pečením tradičních velikonočních dobrot. Tyto velikonoční dobroty jsme nabídli k ochutnání rodičům při již naší tradiční zahradní slavnosti, která se tentokrát konala 12. 4. 2022 pod názvem „Velikonoční hrátky“. Rodiče tak mohli ochutnat velikonoční nádivku, beránka, jidáše, mazanec, nebo různé druhy jarních pomazánek, jarní mechové muffiny nebo vajíčkové myšky a plněné mrkvičky. Kromě toho jsme pro návštěvníky měli připravený bohatý program – mohli se naučit plést pomlázku, nazdobit si kraslice, vytvořit si jarní dekoraci, velikonoční ozdobu a čelenku nebo se nechat vyfotit ve velikonočním fotokoutku. Pro menší děti byl na zahradě připraven menší kvíz s tajenkou.

A co na to členové ekoparlamentu?

Líbilo se mi pletení pomlázky. Moc se mi líbil fotokoutek. Moc se mi líbilo luštění. (Dan, Ondra)

Nejvíc se nám líbil fotokoutek. A nejvíc nám chutnal beránek. (Julinka, Barča)

Moc mi chutnaly mechové muffiny. Líbilo se mi vyrábění svícnů. (Míša G.,Míša K.)

Nejvíc mi chutnal muffin s jahodou. Byl tam beránek, který hodně chutnal. (Kája, Adam)

Nejvíc se nám líbilo barvení vajíček a schovávání vajíček. (Tom, Eliška, Vaneska)