Tradiční setkání Ekoškol - Hranice u Aše

Vloženo: 27.9.2019 | Autor: Monika Horárová | Zobrazeno: 383x | Upraveno: 30.9.2019 | Upravil: Jitka Vaidišová
Setkání Ekoškol Karlovarského kraje 25. 9. 2019 v Základní škole Hranice

Základní škola Hranice – nositel čtyř titulů Ekoškola, chystá se na pátou obhajobu. Má nám tedy všem školám zapojeným do programu Ekoškola co nabídnout. Při prezentaci školy jsme jen žasli. Škola pracuje pro dobro celé obce, žáci vysazují stromy, starají se o naučné stezky, spolupracují s Domovem důchodců, účastní se akce Ukliďme Česko, mají krásnou školní zahradu, školní zookoutek a spoustu dalších aktivit.

Pro nás připravili zajímavý program. Kromě prezentace o škole nás čekala přednáška o klimatických změnách, kterou přednesl Šimon Jelínek z Fridays for Future. Program uzavřela túra na Trojstátí, kde si děti připomněly období, kdy hranice byly přísně střeženy.

Setkání se poprvé zúčastnila SZŠ a VOŠ Cheb, která nově vstoupila do programu Ekoškola. Diskuze o problematice programu se tedy hodila, stejně jako rozbor auditů a kritérií k získání titulu – letos obhajují dvě školy.

Samozřejmostí bylo výborné občerstvení, přátelské prostředí i dobrá nálada, kterou nám nezkazilo ani deštivé počasí.