Ohlédnutí za loňským školním sportováním.

Vloženo: 23.10.2019 | Autor: Jitka Vaidišová | Zobrazeno: 421x | Upraveno: 25.10.2019 | Upravil: Jitka Vaidišová
Ohlédnutí za škol. rokem 2018/2019

Sportovní soutěže ve školním roce 2018 / 2019

Ve školním roce 2018/2019 se naše škola zapojila do sportovních soutěží, které byly pořádány pro žáky základních škol. V obou celoročních soutěžích pořádaných AŠSK a TUS dosáhli naši žáci a žákyně 1. i 2. stupně již tradičně těch nejlepších výsledků. Ve sportovní lize škol 1. stupně v režii TUS získaly naše děti 1. místo. Ve sportovní lize pod hlavičkou AŠSK to bylo opět 1. místo v okrese. V obou těchto soutěžích a také dalších sportovních soutěžích nezařazených do LŠ bojovali žáci a žákyně naší školy o body celkem v 11 okrskových soutěžích, v okrese to byla účast ve 34 soutěžích. Do krajského kola se podařilo postoupit celkem 12 x. Na úrovni republiky reprezentovali naši školu žáci ve 3 soutěžích.

Kromě těchto již tradičních soutěží jsme se zúčastnili soutěže o Hejtmanův pohár, kde jsme byli 1. v okrese, 1. v kraji a 1. v republice. Celoročně jsme se věnovali plnění disciplín v Sazka olympijském víceboji, kde všichni žáci naší školy získali sportovní vysvědčení, a v Olympijském odznaku, kde žáci dosáhli na bronzových, stříbrných, zlaté a diamantový odznak OVOV. V neposlední řadě jsme se zapojili do soutěže ,,O pohár ministryně“ vyhlášené ministryní školství, mládeže a tělovýchovy.