Co je ve vzduchu?

Vloženo: 8.11.2019 | Autor: Monika Horárová | Zobrazeno: 606x | Zatím neupraveno
Nový projekt, do kterého se přihlásila naše škola.

TEREZA, vzdělávací středisko připravila ve spolupráci s ČEZem pro školy nový projekt. Ten je zaměřený na zjišťování množství oxidu uhličitého v ovzduší, hlavně v uzavřených prostorách.

Proto jsme se vypravili do Prahy do TEREZY, abychom se naučili používat přístroj na měření oxidu uhličitého, klást správné otázky, stanovovat hypotézy a ověřovat je. Protože to všechno nás čeká.

O našich zjištěních vás budeme průběžně informovat.

Mgr. Horárová, koordinátor EVVO

Na semináři v Praze jsme si povídali o oxidu uhličitém. Povídali jsme si o ovzduší a zateplování. také jsme si povídali o hypotézách. Pak k nám přišel pán z firmy skupina ČEZ, který nám vysvětloval účinky oxidu uhličitého (ppm). Ten pán nám dal krabičku, se kterou jsme viděli, kolik je v jaké místnosti oxidu uhličitého.

T.Provazník, 5.B, člen ekotýmu

Přišli jsme do Terezy, mají to tam hezké. Byli jsme tam první. Připravili nám super program.Dali nám kostru ryby, tvořili jsme otázky. Pak přišel pán s krabičkou, která měřila oxid uhličitý. Půjčil nám to a my jsme to šli vyzkoušet do kanceláře. Ze začátku jsme naměřili červenou (hodně oxidu uhličitého), když jsme vyvětrali, měli jsme zelenou (v pořádku). Šli jsme se podívat na počítač - ze začátku bylo přes 2000ppm, po vyvětrání to kleslo na 900ppm.

A k obědu byla pizza, byli jsme v Paladiu a stihli jsme i trdelník.