Parlament - Běžecká

Vloženo: 5.10.2020 | Autor: Jitka Vaidišová | Zobrazeno: 242x | Upraveno: 5.10.2020 | Upravil: Jitka Vaidišová

Vloženo: 13.9.2020 | Autor: Jitka Vaidišová | Zobrazeno: 225x | Zatím neupraveno

Vloženo: 4.3.2020 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 360x | Zatím neupraveno
Svatý Valentýn byl urozený Říman, který byl ctěn za své lékařské "zázraky" a odpor proti císaři, který zakazoval vojákům ženění. Valentýn je tajně oddával. Byl popraven 14. února a v anglosaských zemích se tento den slaví svatý Valentýna, svátek lásky a vzájemného pochopení mezi lidmi. V tento den je zvykem poslat svým nejbližším a milovaným osobám květiny, sladkosti a pohlednice s nejčastější tématikou srdce a jiných symbolů lásky, tzv. valentýnky. K Valentýnu se váže celá řada zvyků, které pomalu pronikají do českého prostředí. Naše škola se tento den oblékla do červené barvy, která je symbolem lásky.

Vloženo: 26.11.2019 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 369x | Zatím neupraveno
31.10.2019 proběhlo na naší škole Dýňobraní. Dopoledne jsme dlabali a zdobili dýně a hlavně z dýní vařili. Každá třída si našla a vybrala jeden dýňový recept, který potom ostatním představila. Od tří hodin nás mohli navštívit rodiče a další veřejnost, aby si prohlédli krásně vyřezávané dýně a ochutnali dýňové pochoutky. Z vybraných receptů jsme vytvořili kuchařku, kterou si návštěvníci dýňobraní mohli vzít a recepty vyzkoušet i doma. Byl o ni velký zájem, proto ji najdete i na našich webových stránkách. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem za návštěvu a pochvaly, kterých si moc vážíme. Další možnost na společně strávené odpoledne budeme mít 12. prosince, kdy se na naší škole koná Den otevřených dveří, na který Vás srdečně zveme.

Vloženo: 15.10.2019 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 421x | Upraveno: 15.10.2019 | Upravil: Jiřina Machalík Skopalová
V pátek 21.6.2019 jsme v Praze převzali již čtvrtý titul Ekoškola. Byla to velmi slavnostní chvíle a my jsme byli pyšní na svoji práci. Tuto velkou událost jsme využili a jako odměnu za naši celoroční práci členové našeho školního ekoparlamentu navštívili Prahu a výlet jsme pěkně užili. Prošli jsme cestu od Pražského hrad na Staroměstské náměstí, na Václavské náměstí, navštívili jsme Náprstkovo muzeum a asi tím největším zážitkem byla návštěva hračkářství Hamleys.

Vloženo: 22.3.2019 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 550x | Zatím neupraveno

Vloženo: 3.3.2019 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 556x | Upraveno: 4.3.2020 | Upravil: Jiřina Machalík Skopalová

Vloženo: 3.3.2019 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 572x | Zatím neupraveno

Vloženo: 3.3.2019 | Autor: Jiřina Machalík Skopalová | Zobrazeno: 584x | Zatím neupraveno