Informace pro vycházející žáky a jejich rodiče

Vloženo: 12.10.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 5359x | Upraveno: 7.11.2023 | Upravil: Jitka Vaidišová

Digitalizace přijímacího řízení na střední školy- hlavní změny: PDF souborzde (Velikost: 49.32 kB)

Plánované změny přijímacího řízení pro školní rok 2023/24:

• přihlášky na SŠ v digitální podobě
  • 3 elektronické přihlášky na 3 střední školy
  • prioritizace SŠ na přihlášce, tzn. největší zájem o školu na prvním místě
  • termín pro podání přihlášek od 1. do 20. února 2024
  • zůstává i papírová verze přihlášky (SŠ zaevidují do elektronického systému)
  • prospěch ze ZŠ bude pro SŠ volitelným kritériem pro přijetí
  • 2 řádné termíny přijímaček v pátek a v pondělí  a 15. dubna 2024
  • výsledky JPZ do 10. května 2024v elektronickém systému
  • odpadá zápisový lístek, odvolání
  • pravidla pro 2. kolo přijímacího řízení obdobná jako pro 1. kolo

1. Přijímací zkoušky – termíny pro školní rok 2023/2024

Žáci mají stále 2 pokusy na CERMAT testy (testy z ČJ a M) – lepší výsledek z každého předmětu se počítá pro všechny 3 SŠ v přihlášce. Nově budou moci žáci, kteří podají přihlášku na jeden maturitní obor, skládat přijímací zkoušky dvakrát. Budou mít tedy dva pokusy jako ti, kteří se hlásí na 2 nebo 3 maturitní obory.

Termín pro podání přihlášek na SŠ 2023/24

• od 1. do 20. února 2024– podání přihlášek na SŠ do prvního kola přijímacího řízení do oborů vzdělání bez talentové zkoušky

• Čtyřleté obory vzdělání Čtyř
  1. řádný termín přijímaček 2024