Ukaž, co umíš v kuchyni

Vaření se Žákovským parlamentem.

V pátek, 24. 5. a 31. 5. 2019, proběhla soutěž ve vaření se žákovským parlamentem. Soutěž byla na základě vysokého zájmu dětí rozdělena do dvou dnů. Základními surovinami pro letošní ročník byly čokoláda a těstoviny. Do poroty tradičně zasedly koordinátorky ŽP společně s hlavním gurmánem, paní učitelkou Hrdličkovou.

V první den konání se v kuchařském uměním utkali mladší žáci a žákyně z prvního stupně (2 družstva ze 4.A, jedno družstvo z 5.A a jedno z 2.A) S velkým nasazením a promyšlenými recepty se pustili do tvorby výborných a zajímavých pokrmů. Opět platilo, že v jednoduchosti je kouzlo. Ochutnaly jsme takové dobroty jako špagety na několik způsobů, čokoládové dezerty a výbornou buchtu. Z kuchařského klání vyšli vítězně kuchtíci z prvního družstva ze 4.A, následováni družstvem z 2.A, druhým družstvem ze 4.A a družstvem z 5.A. Druhý den kuchařského klání se stejně zajímavými recepty a vervou soutěžily dva týmy ze 6.A a jeden tým z 5.A. Dočkaly jsme se domácích těstovin, čokoládového dortu, palačinek a čokoládových dezertů. První místo si vyvařil tým z 5.A, následovaný oběma týmy ze 6.A.

Vaření jsme si moc užili a těšíme se na další ročník!