Praha 21. 6. 2019 - Slavnostní předávání titulu Ekoškola

Vloženo: 27.9.2019 | Autor: Jitka Vaidišová | Zobrazeno: 552x | Upraveno: 27.9.2019 | Upravil: Jitka Vaidišová
V Praze na Staroměstské radnici jsme si převzali již čtvrtý titul Ekoškola.

V pátek 21.6.2019 jsme se ocitli v překrásném prostředí Brožíkova sálu na Staroměstské radnici. Název získal sál podle obrazů Josefa Brožíka, které jsou dominantou sálu. Přijeli jsme si vyzvednout již čtvrtý titul Ekoškola.

Titul jsme si převzali z rukou senátorky Jaromíry Vítkové, senátora Václava Chaloupka, náměstka Ministerstva životního prostředí Vladimíra Many, vedoucího informační kanceláře OSN v Praze Michala Brožy, Markéty Svobodové a Lukáše Běhunčíka, zástupců společnosti IKEA Česká republika, Terezy Fremundové a Anny Mezgerové z Fridays for Future, Alžběty Maryšové z Bezobalu a jana Smrčky, vedoucího programu Ekoškola ze vzdělávacího centra TEREZA. Byla to velmi slavnostní chvíle a my jsme byli pyšní na svoji práci.

Po převzetí titulu jsme měli to štěstí, že jsme si prohlédli i další prostory Staroměstské radnice, včetně Staroměstského orloje. Byl to velký zážitek vidět Orloj i z odvrácené strany. A další nás čekal v podzemí Staroměstské radnice, kam nás také pozvali na prohlídku.