Na naší škole se rozběhl již třetí projekt Comenius - partnerství škol

Vloženo: 5.11.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 532x | Zatím neupraveno
Náš projekt nese tentokrát název „Golden hands of Europe", což v překladu znamená „Zlaté ručičky evropské". Jak sám název napovídá, budeme se věnovat typickým regionálním řemeslům.

Budeme se učit vytvářet rozhovor, pracovat s diktafonem, několik řemesel si také sami vyzkoušíme, o našich zážitcích napíšeme knihu a vytvoříme výstavu. Naším hlavním cílem ale je přiblížit dětem život v zemích Evropské unie a umožnit jim zlepšovat komunikaci v cizím jazyce.

Na projektu naše škola spolupracuje se dvěma zahraničními školami. První z nich je z maďarského města Orosháza a druhá z polského Koziegłowy. Společným dorozumívacím jazykem při našich setkáních bude angličtina.

V rámci projektu prohlo již setkání učitelů, a to v říjnu 2013 v Praze, kde byly domluveny detaily spolupráce a určeny termíny společných setkání v jednotlivých zemích. Žáce se tedy setkají v květnu 2014 v Sokolově, v říjnu 2014 v Orosháze a v květnu 2015 v Pinczycích. Na konci projektu v červnu 2015 proběhne nejen výstava a prezentace knihy, kterou vytvoříme, ale také závěrečné setkání učitelů, a to opět v Sokolově.

Mgr. Michaela Hubená, koordinátorka projektu