SPORT NA ZŠ BĚŽECKÁ ŽIJE A VÍTĚZÍ

Vloženo: 25.6.2020 | Autor: Jitka Vaidišová | Zobrazeno: 704x | Zatím neupraveno
Školní rok 2019/2020 byl ve sportu na naší škole hodně netypický.

I když první pololetí roku proběhlo tak, jak je vždy běžné, účastnili jsme se všech soutěží pro 1. i 2. stupeň, a to úspěšně, navíc jsme získali díky výsledkům v OVOV i akci ,,Trénink s olympionikem“ a za stoprocentní zapojení v Sazka olympijském víceboji a Odznaku všestrannosti jsme obdrželi krásné ceny v hodnotě 20000,- Kč, druhé pololetí začalo zvláštně. Nejprve jsme museli pro absolutní nedostatek sněhu odvolat lyžařský výcvik sedmáků a poté pro mimořádnou situaci i cyklistický pobyt pro osmáky. Navíc byly ukončeny i všechny sportovní soutěže plánované na březen až červen.

Rozhodli jsme se proto, že v době nepřítomnosti žáků ve škole vyhlásíme soutěž Olympiáda na dálku, ve které naši žáci a žákyně budou sportovat doma a své výsledky, které měli možnost si průběžně vylepšovat, nám budou prostřednictvím sociálních sítí sdělovat. Mohli posílát i videa a fotografie ze svého sportovního snažení. Vybrali jsme disciplíny olympijského víceboje, které mohly děti vykonávat i mimo klasická sportoviště. Zapojení především těch mladších nás mile překvapilo.  Vyhodnocení se uskutečnilo ve druhém týdnu června a ,,dálkoví“ sportovci vyhráli nejen medaile a náramky s logem ,,Úspěšný atlet“ ale také hodnotné ceny, které nám věnoval olympijský výbor. Určitě byla u všech veliká radost z krásných olympijských baťůžků, desek, triček rukavic a šál. Tyto ceny byly v hodnotě 10000 Kč,-  budou dětem připomínat jejich sportovní výkony  v době, kdy nemohly do školy.

Zatímco celoroční soutěž Tělovýchovné unie Sokolov pro 1. stupeň ZŠ byla prodloužena až do září, aby mohly proběhnout neuspořádané turnaje  a závody v některých chybějících disciplínách, sportovní soutěže AŠSK vyhodnoceny byly. Do bodování se započítaly všechny okresní a okrskové soutěže, které v tomto školním roce proběhly,  a my jsme získali  již tradičně medailová umístění. V lize škol  1. stupně to bylo 2. místo a pomyslná stříbrná medaile, žáci 2. stupně nezůstali pozadu a vybojovali shodné umístění, tedy také 2. místo. Navíc při součtu všech bodů celé školy nás žádná škola neporazila a jsme nejlepší v okrese.

Zlatým vrcholem na konci tohoto sportovního školního roku je pak neuvěřitelná výhra 60000,- Kč na sportovní vybavení pro naši školu, kterou jsme získali za naše zapojení do sportu od Českého olympijského výboru.

Učitelky TV Mgr. Lenka Kaloudová a Mgr. Renata Krčková