První setkání v projektu Enjoytraditions

Vloženo: 12.11.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 181x | Zatím neupraveno
Naše škola již tradičně získala grant z programu Evropské unie Erasmus+, a tak v dubnu naši žáci vyjeli navštívit naši novou partnerskou školu stojící vysoko na kopci nad řekou Mohan v malém bavorském městečku Schonungen.

Jeli jsme na první z trojice česko-německo-maďarských setkání projektu „Enjoy traditions!“ zaměřeného na poznávání tradičních slavnostních událostí. Tématem německého setkání byly Velikonoce. Seznámili jsme se s novými spolužáky, kolegy a prostředím školy. Povídali jsme si o velikonočních tradicích, malovali vajíčka, pekli velikonoční beránky a zajíčky. Žáci posledního desátého ročníku pro nás připravili dopoledne plné velikonočních her.

Na závěr týdne nás navštívil starosta města, zástupce krajské i zemské vlády, poděkovali nám za naši práci a předali nám trička s logem projektu, které navrhl náš Lukáš Dopita z 6. A.

Už teď se těšíme na prosincové vánoční setkání, které se uskuteční u nás v Sokolově.

V německých novinách vyšly o naší návštěvě zprávy (viz příloha).

Mgr. Josef Hubený, koordinátor projektu